performance HanElectricity 10B25L14P electrical part engineered for demanding technical applications
Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Locking Feature : 抽屉式
Number of Contacts : 14P
Pitch : 1mm
Contact Type : 下接
Mounting Type : 卧贴
FFC, FCB Thickness : 0.3mm
Contact Plating :
Contact Material : 磷青铜
Description : FFC/FPC Connector 14 Position 1mm Pitch Bottom Contact
Mfr. Part # : 10B25L14P
Package : SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle