Product Categories
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Locking Feature : 翻盖式
Number of Contacts : 50P
Pitch : 0.5mm
Contact Type : 双侧触点/上下接
Mounting Type : 卧贴
FFC, FCB Thickness : 0.3mm
Contact Plating :
Contact Material : 磷青铜
Description : FFC/FPC Connector 50 Position 0.5mm Pitch Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry
Mfr. Part # : 05A20H50G
Package : SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle